Anasayfa / Safranbolu'da yaşam / Safranbolu’da Yaşam

Safranbolu’da Yaşam

Safranbolu’da Yaşam

Karabük denince akla gelen en güzel yerlerden birisi de hiç şüphesiz Safranbolu’dur. Kendine özel has dokusuyla görenlerin yine gelmek ve görmek isteyecekleri yerlerden birisidir Safranbolu. Bu özellikleri etkin yapan şey ise, daha çok tarihi geçmişi ve sokaklarının özel mimarisidir. Çünkü, bu sokaklardaki evler her yerde bulunmaz. Osmanlının özel mimarisine göre, yapılmış bu evler bütün ilginizi üstünde toplayacak. Özellikle tarihi evleri görmelisiniz.

safranbolu-yasam

 

Kendine has bir yaşam tarzı olan Safranbolu’nun yaklaşık olarak nüfusu 50 bin civarındadır. Batı karadenizde bulunan Safranbolu, doğayla iç içe, yeşillikle dolu, temiz havasını içinize çekebileceğiniz bir ilçedir. Safranbolu’nun en güzel yerlerini ve tarihini de keşfettiğinizde, daha çok sevecek ve görmek isteyeceksiniz.

 

Ünlü tepe ve kalesine çıkarak, Safranbolu’ya tepeden göz gezdirebilir, ilçenin kendisine has ne kadar doğal bir yaşamı ve güzelliği olduğunu görebilirsiniz. Safranbolu’da yaşamın, insanların pozitif olmasında etki edecek her şey var. Bunu anlamak için doğal havasını keşfetmeli, ilçedeki en güzel doğal yerleri görmeli ve tarihini bilmeniz gerekir.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Safranbolu Meşhur Yemekleri ve Tarifleri

Safranbolu Yemek ve Tarifleri Safranbolu, Türkiye’nin Karabük ilinde bulunan bir ilçedir ve Türkiye’nin en meşhur ...