Anasayfa / Konaklama ve Oteller / Safranbolu’da Tatil Keyfi

Safranbolu’da Tatil Keyfi

Safranbolu’da Tatil Keyfi

                200 yıllık meşhur konakları ile tarihe adını kazıyan ve M.Ö. 3000-4000 yıllarına dayanan geçmişi ile Safranbolu daima gelişmiş bir yer olmuştur. Karadeniz’in batı bölümünde bulunan Karabük ilinin en büyük ve gelişmiş ilçesi olan Safranbolu; turizm açısından yerli ve yabancı turistlerden büyük ilgi görmektedir. Harika doğası, tarihi eserleri ve konakları ile her fırsatta ziyaret edilebilecek bir yer olma özelliğine sahiptir. Safran bitkisinden aldığı isimle adı Safranbolu olan bu ilçe’nin harika lokumları da meşhurdur.

Türk toplumunun geçmişini, yaşam şeklini, ekonomisini, kent kültürünü ve sosyal yaşamını yansıtan Safranbolu evleri ; birbirlerine olan konumları ile de hiçbir şekilde bir diğer evin manzarasını kapatmamaktadır. Cumbalı ahşap bu evlerde konaklamak da mümkün. Gelen turistlerin kalabilmeleri için normal otellerin yanı sıra bu tarihi evlerde de konaklayabilmek mümkün. İnsanların dikkatini çeken ve tarihin kokusunun içine çekmek istedikleri bu evlerden bazıları pansiyon olarak kullanılmaktadır. UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’ne dahil ettiği bu evlerden bazıları da müze olarak balmumu heykellerle ziyaretçilerine kapılarını açmıştır.

Safranbolu’da tatil yapmak, doğal güzelliklerin tadına varmak ve binlerce yıllık geçmişin tarihi dokularını dolaşmak oldukça hoş bir his. Sizler de turlarla ya da kendi araçlarınızla kolaylıkla Safranbolu’ya gelebilirsiniz. Dilerseniz yılbaşı ya da bayram tatillerinde dilerseniz de haftası-onu kaçamaklarınızda Safranbolu’nun eşsiz güzelliklerine ortak olabilirsiniz. Bu harika tarihi şehri görünce ayrılmak istemeyeceksiniz.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Safranbolu Gezi Programı

SAFRANBOLU GEZİ PROGRAMI Safrabolu’nun gezi programı Safranbolu Turizm Danışma Bürosundan alınmıştır. Fakat sitemizde daha ayrıntılı ...