Anasayfa / Safranbolu Yemek / Safranbolu’da Ne Yenir?

Safranbolu’da Ne Yenir?

Safranbolu’da Ne Yenir?

Safranboluda yemek ile ilgili kategoriye ulaşmak için tıklayınız

Safranbolu, kendisine has doğası ve tarihi ile beğeni toplayan bu ilçede bulabilecekleriniz karşısında hiç şüphesiz ki buraya daha çok hayran kalacaksınız. Bir gün olur da yolunuz Safranbolu’ya düşebilir yada merak edebilirsiniz, Safranbolu’daki en özel yemek ve tatlılar nedir diye.

Safranbolu da ne yeni konusunda daha detaylı ve doyurucu yazımız.

Safranbolu’dan bahsedip de, yemeklerinden bahsetmemek olmaz. Aslında Safranbolu’ya gelmiş burayı iyice tanımış ve doğal hayatını keşfetmiş insanların, az çok Safranbolu’nun ünlü yemekleri konusunda bilgi edindikleri büyük bir ihtimal dahilindedir. Özellikle çeşitli yerlerde ne yendiğini, mutfaklarda ne çeşitler olduğu ile ilgilenen bireylere sorduğunuzda Safranbolu’nun yemekleri ve ünlü yemekleri hakkında az çok bir bilgi sahibidir.

safranbolu-yemek

safranbolu yemek

 

Bununla birlikte sizlere kısaca Safranbolu’daki en güzel ve ünlü yemek ve tatlı çeşitlerini sıralayacağız, böylece bunları kendinizce yada bir şekilde deneyebilme fırsatınız olabilir ve beğenip beğenmeyeceğiniz konusunda, bu sayede karar vermiş olursunuz. Sizin için Safranbolu’nun en güzel ve ünlü  yemek ve tatlılarından bir kaç tanesini şöyle sıralıyoruz; safranlı zerde tatlısı, safranbolu bükmesi, lokumu ve baklavasının, mutlaka tadına bakmanız gerek!

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Karabük Safranbolu Evleri Hakkında Bilgi

Safranbolu Evleri ilçesi Safranbolu, Karabük ilinin batısında yer alan bir ilçedir. Özellikle tarihi dokusu ve ...