Anasayfa / Konaklama ve Oteller / SAFRANBOLU OTELLERİ VE GEZİLECEK YERLERİ

SAFRANBOLU OTELLERİ VE GEZİLECEK YERLERİ

Safranbolunun Görülmesi gereken yerleri

Yaklaşık 3000 yıla yakın bir tarihiyle Safranbolu  onlarca uygarlığın yaşayışını görüp bugünlere de   kültür hazinesi olarak varmıştır..EN önemlisi olarak ise de Osmanlı döneminden kalma han, hamam, cami, çeşme, köprü ve eşsiz  güzellikteki konaklar ziyaretçilerini  kendine hayran bırakacak derecede muazzam bir yapıya sahip.

Çarşı ve Bağlar olarak adlandırılan yerler ,  Safranbolu’nun  görülmesi bölgeleri. Arasta bölgesi ise tarihi dükkanları ile sizi adeta tarihi yolculuğa davet ediyor.Bunun yanında camileri tamamen Osmanlı Selçuklu sanatının adeta karışımı şunu söyleyebilirim ki bu yoğunlukla tarihi bütünlüğü çeşmesiyle camisiyle bulmak mümkün değildir.Herkes Safranbolu evleri ve Safranbolu konakları olarak namını duymuş olsa da bu bölgenin aslında burada tarihin bir bütünlüğü mevcuttur.

safranbolu-ev-mimarisi-620x382

Safranbolu otelleri ise size şehrin yapısını bozmayacak bir bütünlükte inşaa edilmiştir.Şehrin aynı dokusuyla inşaa edilmişlerdir.Cinci hanı ise gemişte Han olarak kullanılmış daha sonra  ise restore edilip bugünkü şeklini alarak otel haline getirilmiştir.Ücretlerden bahsetmek gerekirse bu detayları sitemizde vermiştik.

En önemli sorulardan biri de ne yiyelim sorusudur elbet. Size öncelikle safranbolu lokumunu tavsiye etmek istiyorum mükemmel bir lokum ve bağlar gazoz da değişik bir gazoz özellikle çocukluğunun gazozlarını arayanlar için iyi bir seçim olur.Bir de gözleme evleri vardır oralarda gözleme yiyebilirsiniz .Safranbolunun kendine has yöresel yemeklerini de tatmanız mümkün ben yöresel yemeklerin hem özel hemde damak tadı farkı yüzünden biraz hafif bir şüpheyle yaklaştığımdan dolayı bu konuda herhangi bir tavsiye de bulunmak istemiyorum.

Safranbolu Türkiy’nin görülmesi gereken yerlerin en başında gelen yerlerden biridir.

İyi gezmeler

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Safranbolu Konaklama – ÖZATA KONAKLARI TURGUT REİS

ÖZATA KONAKLARI TURGUT REİS ESKİ ÇARŞI:7127069 0 370 712 13 05 Erdal ERTUĞRAL 7 16 ...