Anasayfa / Konaklama ve Oteller / Safranbolu Konaklarından – Yedekçioğlu Konağı

Safranbolu Konaklarından – Yedekçioğlu Konağı

Yedekçioğlu konağı belge olmamasına rağmen tahimini 200 yaşında olduğu tahmin edilmektedir.Yedekçioğlu konağı Safranbolu’nun o tarihi dokusunu olduğu gibi yansıtmaktadır.1999 yılında tarihi dokusuna sadık kalınarak resterasyon edilmeye başlanmış 2001 Ekim ayından  bu güne kadar müsafirlerini ağırlamaktadır.Safranbolu‘da kalınacaksa mutlaka ama mutlaka o Safranbolu’nun tarihi dokusunu yansaıtan eski Türk aile yaşantısını anlatan konaklarada kalınmalıdır.

Yedekçioğlu Konağı

Yedekçioğlu Konağından bir birinden farklı 8 oda ve 27 yatak bulunmaktadır.Safranbolu’daki aşağı yukarı tüm konaklarda olduğu gibi Konağın ısınması ise merkezi kalorifer sistemi ile sağlanmıştır.  Yedekçioğlu Konağında tüm odalarda standart olarak Wireless İnternet, Televizyon, Tuvalet, Banyo, Telefon, Saç Kurutma Makinası ve 24 saat sıcak su mevcuttur.

Safranbolu Yedekçioğlu Konağı

Ayrıca Yedekçioğlu Konağının nezih bir bahçesi bulunmakta.İsteyen müsafirler kuş sesleri ile birlikte o nezih bahçede kahvaltılarını yapabilmektedirler.

Tel/Fax : 0370 712 6597 Safranbolu/TURKEY

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Safranbolu Otelleri

Safranbolu Otelleri Makalemize başlamadan önce sizlerin Safranbolu’da yer alan bütün işletmelerin iletişim ve adreslerinin yer ...