Anasayfa / Konaklama ve Oteller / Safranbolu Konaklama Tavsiyesi

Safranbolu Konaklama Tavsiyesi

Safranbolu Konaklama Tavsiyesi

Safranbolu konaklama tavsiyesinde herhangi bir konak önermem diğer konaklara haksızlık olacak. Çünkü bütün konaklar aynı kalitede birinin birinden bariz bir üstünlüğü yok.Bunun yanında bütün konaklarda konaklamış da değilim.Peşinin bir yargıya varsam diğer konakların hakkını yemiş olurum. Fakat Safranbolu da konaklama konusunda sizlere bir kaç ip ucu sunacağım yol göstericiliği bakımından inşallah faydalı olur.

safranbolu-konaklama

Safranbolu konaklama

  1. Safranbolu konaklamada mutlaka tarihi konakları kullanım derim ben. Madem kültür turizmi yapıyorsunuz madem tarihi evleri geziyorsunuz e o zaman tarihi konaklarda kalarak o hissi iliklerinize kadar hissedin.

  1. Safranbolu kısmi olarak 3 kısımdan oluşur diyebiliriz. Eski çarşı denilen yer tarihi evlerin yoğun olduğu yer.Merkez Safranbolu yeni şehir merkezi.Bağlar ise şehrin üst tarafı tarihte de yazlık olarak kullanılan yer.Konaklama tesisi bu üç yerden de seçebilirsiniz.Ulaşım konusunda bir sıkıntı yaşamazsınız.Dolmuş seferleri çok sık ve ringi epeyce uzun.Eski çarşıda da kalabilirsiniz.Fakat fiyat farkı çok az olabilir.
  2. Biraz ucuza kalmak istiyorsanız.Karabük’de kalabilirsiniz. Karabük Safranbolu arası 8 km kadar.Bu yüzden ulaşım sorun olmaz. Bunun yanında öğretmenevi, polisevi de tercih edilir.Gerçi konakların ücreti düşündüğünüz gibi pahalı değil.Gayet makul konaklama ücretli var.
  3. Bir kaç konağı arayarak ücret bilgilerini sorabilirsiniz.Ayrıca internet sitelerinden de kontrol edebilirsiniz.
  4. Sizler için Safranbolu’da yer alan bütün konakların ve işletmelerin telefon ve adres bilgilerini içeren bir dosya sunacağım.Buradan dilediğinizi arayabilirsiniz.Safranbolu-Konaklama-iletisim-bilgileri

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

SAFRANBOLU VE KONAKLAMA

Safranbolu ve Kapadokya Türkiye de eşi benzeri olmayan defalarxa gelseniz bile sıkılmayacağınız ender yerlerden biridir. ...