Safranbolu İklimi


Tatil döneminde dinlenmek istiyorsanız ve iyi bir tatil seçeneğiniz yoksa size Safranbolu ‘ yu önerebiliriz. Gerek birbirinden güzel tatil evleri , gerek turistler için özel yapılmış olan Safranbolu otelleri konaklama anlamında kişilere büyük hizmet sunar. Safranbolu ‘ nun yıllardır süre gelen tarihi dokusu ve yeşillik alanları da misafirler için sıra dışı bir tatilin hazırlayıcısı olacaktır. Yemyeşil bahçeler, birbirinden güzel tepeler, müzeler, daha önce görmediğiniz türde konaklar , tatilinize renk katacak.

safranbolu

Safranbolu ‘ da Karadeniz ve İç Anadolu Bölgeleri ‘ nin iklim tipleri görülmektedir. Bu yüzden yazın eşsiz bir serinlik bulabilirsiniz. Eğer sıcaktan bunalıyorsanız ve sıcak bölgelerde tatil yapmaktan çekiniyorsanız tatil için Safranbolu ‘ ya gidebilirsiniz.

Sıcaklık 40 derecenin üzerine pek fazla çıkmamaktadır. Gün içerisinde esen serin rüzgarlar , sıcaklığın hissedilmesini engellemektedir. Bu şekilde serin bir tatil geçirme fırsatınız olacaktır. Safranbolu ‘ da sadece yazın değil , kışın da güzel bir tatil geçirebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir