Anasayfa / Safranbolu Haberleri / SAFRANBOLU HABERLERİ

SAFRANBOLU HABERLERİ

Özel Safran Koleji, ABD’deki olimpiyattan 11 madalya ile döndü

Karabük Özel Safran Koleji öğrencileri, Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Lincoln şehrinde bulunan Nebraska Üniversitesi’nin düzenlediği Uluslararası Matematik Olimpiyatı’nda 11 madalya kazanarak büyük başarı elde etti.

Öğrencilerin elde ettiği başarı, okullarında ve Karabük’te sevinçle karşılandı.

Nebraska Üniversitesi tarafından 1985’ten bu yana yapılan ve kendi alanında dünyanın en prestijli uluslararası matematik olimpiyatlarından biri sayılan AMC-8’in bu yıl 25’incisi yapıldı. Dünya genelinde 90 ülkeden 170 bin öğrencinin katıldığı AMC-8 Uluslararası Matematik Olimpiyat’ında Özel Safran Koleji öğrencileri 3 altın, 5 gümüş ve 3 bronzla, toplam 11 madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Sınava giren 8. sınıf öğrencilerinden Feyzanur Böyükcesur, Ömer Faruk Akbulut ve Muhammet Emin Akbıyık, 22 puan barajını geçerek altın madalya kazandılar.

Özel Safran Koleji Müdürü Suat Bilir, öğrencilerinin dünya bilim olimpiyatlarında altın madalyalar kazanmasının Türk milleti adına gurur verici olduğunu söyledi. Öğrencilerin elde ettiği başarısından dolayı duydukları mutluluğu dile getiren Bilir, “Bu sonuçla bizlere büyük bir sevinç yaşattılar. Okulumuzda 5. sınıftan itibaren Matematik Olimpiyat Takımları oluşturuluyor. 6. sınıftan itibaren de ulusal ve uluslar arası yarışmalara giriyorlar. Bu yarışmada da 6, 7 ve 8 sınıf olimpiyat takımlarımız yarıştı.” dedi. Öğrencilerin madalya kazanmasının çalışmaların sonucu olduğunu vurgulayan Bilir, “Okulumuz bundan önce birçok başarıya imza attı, ancak bu hepsini perçinledi. Karabük’e bir ilki yaşattı. Bu başarıyı yakalayan öğrencilerimizi, onlara destek veren ailelerini ve gecesini gündüzüne katan fedakâr öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.” diye konuştu. ZAMAN

ERTAŞ EKİNCİ

Hakkında admin

Bir yorum

  1. harika bir sonuç safranbolu adına emeği geçen herkesten Allah razı olsun müthiş bir başarı öyüküsü safranbolu da böyle bir eğitim başarısı daha önce duyulmuş şey değil gerçekten….

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Karabük Safranbolu Evleri Hakkında Bilgi

Safranbolu Evleri ilçesi Safranbolu, Karabük ilinin batısında yer alan bir ilçedir. Özellikle tarihi dokusu ve ...