Anasayfa / Konaklama ve Oteller / Safranbolu Evlerinde Konaklama

Safranbolu Evlerinde Konaklama

Safranbolu Evlerinde Konaklama

                Turistlerin büyük ilgi odağı olan Safranbolu; Karadeniz’in mutlaka görülmesi gereken en önemli yerlerinden biridir. Tarihi İstanbul- Sinop ticaret yolu üzerinde bulunması sebebiyle Osmanlı zamanında da büyük ilgi görmüş en önemli noktalardan biridir. Türk aile yaşantısının en güzel ve kalıcı eserlerinin bulunduğu Safranbolu’ya gelip de Safranbolu evlerini görmeden olmaz. Konaklama için nerede kalacağım konusuna gelince, tabi ki Safranbolu evlerinde kalabilirsiniz.

Otel ve pansiyon olarak kullanılan Safranbolu evlerinde konaklamak için çok yüksek meblağlar ödemenize de gerek yok. Son derece makul fiyatlarla bu tarih kokan evlerde konaklayabilir ve Safranbolu’yu gezebilirsiniz. Yılbaşı, bayram tatili, yaz tatili gibi uzun tatillerin yanı sıra hafta sonu kaçamak yapmak isteyenlerin de uğrak yeri olan Safranbolu’ya ulaşım da oldukça basit. Birçok şehre sadece 1-5 saat arası uzaklıkta bulunan Safranbolu’da konaklamaya köy kahvaltısı da dahil. Tarih dokusunu en güzel şekilde taşıyan ahşap ve cumbalı olan gösterişli bu evlerin bir kısmı müze olarak ziyaret edilebilmektedir. Batı Karadeniz Turu’nun başlangıcı olarak sayılan Safranbolu’yu görmek için birçok yabancı turist de gelmektedir.

Bölgede yetişen ve son derece kıymetli olan Safran bitkisi ile isimlendirilmiş Safranbolu’da görmeden gitmemeniz gereken birçok doğal güzellik ve tarihi eser de bulunmaktadır. Selçuklu, Bizans, Roma ve Osmanlı gibi büyük devletlerin egemenliğinde bulunmuş olan bu harika ilçede birçok tarihi esere de rastlamanız mümkün. Safranbolu’ya gelip lokumun da tatmadan gitmeyin

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Karabük Safranbolu Evleri Hakkında Bilgi

Safranbolu Evleri ilçesi Safranbolu, Karabük ilinin batısında yer alan bir ilçedir. Özellikle tarihi dokusu ve ...