Anasayfa / Safranbolu Ulaşım / Safranbolu evleri hangi bölgededir
Safranbolu hangi ilimizdedir

Safranbolu evleri hangi bölgededir

Safranbolu evleri hangi bölgededir

Safranbolu evleri  Karabük Şehrine bağlı bir ilçedir. Karabük plakası 78 dir.Safranbolu Karabük ilinin en büyük ilçedir. İlçe nüfusu yaklaşık 60 bin civarındadır. Sosyol ve kültürel hayat canlıdır.

Safranbolu evleri hangi bölgededir

Safranbolu evleri hangi bölgededir

Safranbolu tarihi bir şehirdir. Eskilerden günümüze kadar canlı bir şehir özelliğine sahiptir.Osmanlı devleti zamanında ticaret merkezi olması sebebi ile zamanına göre büyük bir şehir özelliği taşıyordu.Cumhuriyetin ilk yıllarında Karabük Safranbolu’nun bir mahallesiydi.

Safranbolu evleri hangi bölgededir

Demirçelik fabrikasının Karabük iline kurulması ile birlikte Karabük hızla büyüdü ve kısa sürede Safranbolu’yu gölgesinde bıraktı. Fakat Safranbolu yine de durumu iyi olan vatandaşların yerleşim yeri olarak kalmaya devam etti.Karabük Safranbolu arası 8 km olmasından dolayı. İş yerleri Karabük’te dahi olsa durumu iyi olanlar Safranbolu’da yaşadı. Safranbolu evleri hangi bölgededir

Son yıllarda Karabük şehirleşme alanında hızlı adımlar atmaktadır. Bu yüzden Karabük merkezde cazip haldedir. Karabük 90 lı yıllarda şehir olmadan önce Zonguldak’a bağlıydı.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Safranbolu Nerenin İlçesi

Safranbolu Evleri Nerenin İlçesi Safranbolu evlieri kendi başlı başına bir marka olduğu için çoğu vatandaş ...