Başlangıç / Safranbolu Gezilesi Yerler / Safranbolu Bulak Mağarası
Safranbolu Fotoğrafları

Safranbolu Bulak Mağarası

Safranbolu Bulak Mağarası

Safranbolu Fotoğrafları

Bulak mağarası, Karabük’e bağlı Bulak Köyü’nün Safranbolu İle sınır teşkil ottlğl rnağuru tabir edilen yerindedir, ilçe merkezine Çarşıdan 8’5km, Bağlar Değlrmenbaşı’ndan 5 km uzaklıktadır.Aktil ve fosil bölüm¬lerden oluşan mağaranın iki girişi bulunmaktadır, ilk giriş su çıkışının olduğu ağızdan yapılmaktadır, ikinci giriş ise aktif çıkış ağzının arkasında yer alan tepenin solunda fosil bir ağızdan yapılmaktadır.Bütün kollarıyla 6052 m olan mağaranın 380 m’si geziye açıktır.Safranbolu‘ya gidildiğinde şehir merkezinin yanında mutlaka bulak mağrasına gidilmeli ve gezilmedir.Sizlere ufak bir fikir vermesi amacıyla bir site önereceğim buradan 3 boyutlu bulak mağrasını gezebilirsiniz.Tıkla Safranboluya gidildiğinde gezilmesi gereken yerler

http://www.safranboluevleri.net/category/safranbolu-gezilesi-yerler/

Hakkında: admin

Bir daha dener misiniz?

Safranbolu Evleri Tur Şirketlerinin Kapsamında

Karadeniz kültür turları bu aralar epeyce gündemde. Bilhassa terör olaylarından dolayı gap turlarının azalması sonucu …

3 yorumlar

  1. gerçekten hayrete düşüren bi yer.safranboluuya gidipte orayı görmemek olmas.insan kendini unutup başka bi boyuta geçio sanki.muhteşem.

  2. gerçekten hayrete düşüren bi yer.safranboluuya gidipte orayı görmemek olmas.insan kendini unutup başka bi boyuta geçio sanki.muhteşem.başka bişey denilmez.:::

  3. recep sevinç

    ben burda yaşıom eed arkadaşlar güzel yer burası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir