Safranbolu Bulak Mağarası


Safranbolu Bulak Mağarası

Safranbolu Fotoğrafları

Bulak mağarası, Karabük’e bağlı Bulak Köyü’nün Safranbolu İle sınır teşkil ottlğl rnağuru tabir edilen yerindedir, ilçe merkezine Çarşıdan 8’5km, Bağlar Değlrmenbaşı’ndan 5 km uzaklıktadır.Aktil ve fosil bölüm¬lerden oluşan mağaranın iki girişi bulunmaktadır, ilk giriş su çıkışının olduğu ağızdan yapılmaktadır, ikinci giriş ise aktif çıkış ağzının arkasında yer alan tepenin solunda fosil bir ağızdan yapılmaktadır.Bütün kollarıyla 6052 m olan mağaranın 380 m’si geziye açıktır.Safranbolu‘ya gidildiğinde şehir merkezinin yanında mutlaka bulak mağrasına gidilmeli ve gezilmedir.Sizlere ufak bir fikir vermesi amacıyla bir site önereceğim buradan 3 boyutlu bulak mağrasını gezebilirsiniz.Tıkla Safranboluya gidildiğinde gezilmesi gereken yerler

http://www.safranboluevleri.net/category/safranbolu-gezilesi-yerler/


“Safranbolu Bulak Mağarası” için 3 cevap

  1. gerçekten hayrete düşüren bi yer.safranboluuya gidipte orayı görmemek olmas.insan kendini unutup başka bi boyuta geçio sanki.muhteşem.

  2. gerçekten hayrete düşüren bi yer.safranboluuya gidipte orayı görmemek olmas.insan kendini unutup başka bi boyuta geçio sanki.muhteşem.başka bişey denilmez.:::

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir