Anasayfa / Safranbolu Kültür / DÖRT MEVSİM SAFRANBOLU
SAFRANBOLU’DA DÜNDEN İTİBAREN ETKİLİ OLAN KAR YAĞIŞI HAYATI OLUMSUZ ETKİLERKEN, BEYAZ ÖRTÜNÜN BÜRÜNDÜĞÜ ŞEHİRDE KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI. (YASİN ERDEM/KARABÜK-İHA)

DÖRT MEVSİM SAFRANBOLU

Tüm mevsimlerin ayrı bir güzellik kattığı SAFRANBOLU en güzel mevsimi ki bahardır.TÜM DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN GELEN TURİSTLERİYLE  Safranolu yeni bir doğuşu soluklar adeta…Size tüm renklerin cümbüşünü sunar tarihinin mistik kokan tepeleinde..Bu mevsim adeta tarihi evlerinin bahçesinde çiçekler tüm renklerden bir harmoni oluşturup bir mozaik sunar siz misafirlerine güneşi batırabilirsiniz Hıdırlık tepesinde ve oradan tarihi izlersiniz HAZERFAN edasıyla. Mevsimidir tüm renkleriyle Safranbolu’nun şimdi…..

Mencilis iklim

Safranbolu tarihinin verdiği bir güzellik ve atalarımızdan kalan bir dua ile yazı ile kışı ile baharı ile bir ayrı güzel.Kışın tarihi evler beyaz yoganını üstüne örtmesi, baharın konakların bahçelerindeki ağaçların çiçek açması sonbaharda sarı renge bürünmesi harika bir güzellik.Yaşanılası kent safranbolu bu kısa dünya ömrümüzde mutlaka görmemiz gereken bir yer..Safranbolu Allah’ın bize bir lütfu.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Safranbolu Evleri Kısa Bilgi

Safranbolu: Tarih Kokan Bir Anadolu Kenti Türkiye’nin Karadeniz bölgesinde, tarih kokan dar sokakları ve muazzam ...